Yükleniyor...
Yüksek sezonda araç kiralama fiyatları yükselmektedir. Yüksek sezonda yurt içi ve yurt dışı yoğun araç kiralama talepleri geldiği için indirim pek mümkün olmamaktadır. Ancak sezon bittikten sonra fiyatlarda indirimler olabilmektedir.
Tavsiye: Rezervasyonlarınızı daha önceden yaptırırsanız indirim yaptırmanız kolaylaşır.
Aracınızın bakımlı olduğuna inanmıyorsanız en son yapılan bakım faturasını firmadan talep edebilirsiniz. Genelde araçların içine bakımın kaç kilometrede yapıldığı ve hangi parçaların değiştiği vb. bilgiler konulabilmektedir. Bunu kontrol ederek alırsanız sizin için faydalı olacaktır.
Dünyanın her yerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Tavsiye: Rezervasyon yaptırıken firmadan rezervasyon bilgilerinizi içeren onaylı bir belge faxlamasını rica edin.
Önceden ayırttığınız otomobil o tarihte herhangi bir sebepten dolayı müsait olmayabilir. Ancak bir üst model, araç fiyatına yansıtılmadan size verilmelidir.
Tavsiye: Size verilecek olan araç; ayırttığınız otomobilin muadili veya bir üst modeli olmak zorundadır. Aksi bir durum olursa size verilecek aracı almak zorunda değilsiniz.
Yurt dışından geliyorsanız, pasaport, geçerli sürücü belgeniz, iletişim adres ve telefon bilgileriniz ile kredi kartı bilgileriniz gerekmektedir.
Sigorta şirketleri otomobillerde oluşan mekanik arızaları karşılamamaktadır. Kiraladığınız aracı alırken kontrol etmeyi unutmayın.
Araç kiralanırken herhangi bir süre kısıtlaması yoktur. Ancak kiraladığınız aracı erken teslim edecekseniz muhakkak firmaya haber veriniz.
Kiraladığınız otomobil ile yurt dışına çıkılması Türkiye’deki rent a car firmaları için mümkün değildir.
Aracı, kiralayan şahıs dışındaki kişinin kulaanabilmesi için ek bir ücret alınır.
Tavsiye: Eğer kiraladığınız aracı bir başka sürücü daha kullanacaksa bunu mutlaka firmaya söyleyin ve ek sürücüye ait bilgileri sözleşmeye yazdırınız. Meydana gelebilecek herhangi bir kaza durumunda kazayı yapan kişi ek sürücü oması halinde ve ek sürücünün bilgileri de sözleşmede bulunmaması halinde, sigortalardan yararlanamayabilirsiniz.
Teslim edebilirsiniz. Fakat bunun için ekstra bir ödeme yapmanız gerekebilir.
Aracınızın deposunu full depo almaya çalışın. Ancak bazı firmalar; Yakıt durumu nasılsa sözleşmeye onu yazarlar ve dönüşte yaklaşık aynı miktar benzin iade etmenizi isterler.
Tavsiye: Full depo alamıyorsanız aracınızı yakıt deponuzdaki miktarı sözleşmeye yazılmasını isteyin.
Kiraladığınız aracın(otomobilin) plakasına yazılan trafik cezaları gecikmeli olarak gelmektedir. Bu yüzden aracı kiralayan müşteriden kredi kartı numarasını talep ediyoruz.